1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Дешамп заминува, веќе се знае неговиот наследник

Најчитани вести

Франција беше еден од фаворитите за медал на ЕП, па вчерашниот пораз од Швајцарија е голем неуспех за актуелниот светски шампион. Триколорите имаа предност од два гола до десет минути пред крајот, но ѝ дозволија на Швајцарија да го однесе мечот во продолженија, при резултат од 3:3, а потоа беше елиминирана на пенали.

Денес на удар на критичката јавност се најде селекторот Дешамп, а медиумите тврдат дека во наредните денови ќе добие отказ.

Фаворит за негов наследник е Зинедин Зидан, кој во моментов е слободен, а никогаш не ја криел желбата да ја води француската репрезентација.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести