12.8 C
Skopje
Thursday, May 19, 2022

Децата оставени во автомобилот сместени во згрижувачко семејство

Најчитани вести

Двете деца, на возраст од 4 и 7 години, кои синоќа беа заклучени во автомобил во скопската населба Ново Лисиче се во стабилна здравствена состојба и веќе се сместени во згрижувачко семејство.

Врз основа на доказите следниве денови ќе се одлучува за евентуално одземање на родителско право.

Братчето (4) и сестричката (7) се пронајдени во автомобил на паркиралиште во скопската населба Ново Лисиче, од страна на минувачи синоќа околу 22:00 часот. Набрзо била повикана полиција која ги скршила стаклата на колата и децата ги пренеле на клиника.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com