-0.2 C
Skopje
Tuesday, October 26, 2021

Децата на овие славни личности нема да добијат НИ ДЕНАР од своите родители

Најчитани вести

Актерот Даниел Крег (53) не е единствениот кој не планира да го остави своето богатство на своите деца откако ќе умре. Погледнете чии други деца не можат да сметаат на парите од своите славни родители.

Така, децата на Џорџ Лукас (77), кој ги создаде сериите „Војна на ѕвездите“ и „Индијана Џsонс“, нема да добијат ништо. Лукас беше „тежок“ за повеќе од 6 милиони долари откако ги продаде правата на „Војна на Ѕездите“ на Дизни. Сепак, тој веднаш го донираше поголемиот дел од парите за образовни цели.

Акцискиот актер Џеки Чан (67), чие богатство се проценува на околу 350 милиони долари, планира да донира се. Неговиот син Џејси (38) нема да добие ништо бидејќи, како што вели Џеки, „ако е доволно способен, ќе заработи сам“.

Светски познатиот готвач Гордон Ремзи (54) нема да ги израдува своите пет деца со дел од неговите 153 милиони долари.

– Тие пари дефинитивно нема да ги добијат. Јас не го правам тоа од злоба, туку за да не бидат разгалени- рече Ремзи.

Во објавата од 2015 година со која објави дека му се родила ќерка, Максима, основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг (37), објави дека „99% од нејзиното наследство ќе биде донирано“. Во меѓувреме, тој има син, а истото ќе важи и за него.

– Сакаме да порасне во подобар свет отколку што е денес. Ќе работиме на тоа, не само затоа што те сакаме, туку затоа што имаме морална должност кон децата од следната генерација – напиша тогаш Цукерберг.

Брачната двојка Ештон Качер (43) и Мила Кунис (38), кои заедно вредат речиси 300 милиони долари, исто така се водени од истата идеја.

– Сите наши пари ќе ги дадеме за добротворни организации. Моите деца живеат многу привилегиран живот, а тие дури и не го знаат тоа – рече Ештон во една прилика.

Музичарот Стинг (69) објасни дека ниту едно од неговите шест деца не може да смета на неговите 300 милиони долари.

– Она што го заработувам, јас и мојата сопруга го трошиме. Ќе мора да работат. Моите деца го знаат тоа и ретко ме прашуваат зошто, а тоа го ценам – рече Стинг во 2014 година.

Истото мислење го дели и Елтон Џон (74), кој нема да им остави на синовите дел од своето богатство откако ќе умре.

– Тие не се нормални деца ниту се преправам дека се. Но, тие мора да имаат некаква нормалност и да ги почитуваат парите и работата “, рече Џон.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com