11.8 C
Skopje
Sunday, September 19, 2021

Детокс кој ќе го зајакне и прочисти вашиот организам

Најчитани вести

Од време на време, потребно е да го прочистите организмот од токсини, па најдобро е да направите домашен детокс, кој ќе го пиете секое утро, на празен стомак. Со секојдневното пиење на овој пијалок, ќе се чувствувате поенергично и поздраво.

Се што ви потребно е…

-1л вода
-1/2 грејпфрут
-мандарини
-4-6 лисја нане
-краставица

Подготовка:

Краставица исецкајте ја на кругови, а грејпфрутот и мандарината раздвојте ги на парчиња. Состојките ставете ги во бокал и прелијте ги со вода. Бокалот ставете го во фрижидер и оставете го да преноќи. Наутро водата измешајте ја и пиете ја во текот на целиот ден./denar.mk

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com