27.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Дете прегазено на паркинг во скопски Аеродром

Најчитани вести

Скопје, 28 ноември- Вчера во 10.30 часот било пријавено дека на сервисна улица од булевар Јане Сандански автомобил „хјундаи“, со скопски регистарски ознаки управувано од М.М.(30) од Скопје удрило во дете.

Детето се здобило со тешки телесни повреди по што било пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com