-0.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Дете паднало од мотор и со тешки повреди завршило во болница

Најчитани вести

Демир Хисар, 18 ноември- Петнаесет годишен малолетник од село Бараково е тешко повреден откако паднал од мотор.

Несреќата, информираат од МВР, се случила вчера попладне, а случајот бил пријавен од лекар од Итната медицинска помош Демир Хисар каде детето побарало помош.

„Полициски службеници излегле на местото на настанот, при што било констатирано дека во близина на крстосницата за сeло Света, малолетникот, управувајќи мопед „хамачи“, со демирхисарски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал. За настанот бил известен Јавен обвинител“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести