17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Дете нападнато од наставник во училиште во Радуша

Најчитани вести

На 09.03.2022 во 21:00 часот во Полициска одделение Сарај А.Ќ.(32) од с.Радуша, скопско, пријавила дека околу 14:00 часот била телефонски известена од класната наставничка на нејзиниот малолетен син дека додека бил на час во основно училиште во с.Радуша, по претходно недоразбирање, бил физички нападнат од наставникот С.С.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com