33.8 C
Skopje
Saturday, July 2, 2022

Дете и маж каснати од кучиња скитници

Најчитани вести

Велес, 27 септмември– Триесет и тригодишниот Р.А. од Велес во полиција пријавил дека вчера околу 12.30 часот на улицата „Наце Димов“ во родниот град бил каснат од куче скитник за десната рака и десната нога.

Истиот ден во полициската станица во Кавадарци, Ѓ.С. (36) од Кавадарци пријавил дека околу 18 часот на крстосница од улиците „Браќа Џунови“ и „Браќа Хаџи – Тефови“ неговото малолетно дете било каснато од куче скитник за левата нога.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com