-4.2 C
Skopje
Monday, January 24, 2022

Детето на Емили Ратајковски е наречено Sylvester Apollo Bear: Дали е можно Роки да бил нејзина инспирација?

Најчитани вести

Емили Ратајковски го објави на Инстаграм името на своето прво дете со Ѕylvester Apollo Bear. Моделот и активистот не влегоа во детали за името, но Аполо е грчки бог на поезијата, музиката и сонцето.

Сепак, сè ни се чини дека парот е обожавател на познатата филмска серија Роки, бидејќи името е комбинација на името на главниот актер Силвестер Сталоне и името на неговиот лут ривал, а подоцна и пријател во Роки серија – Аполо Крид.

Bear очигледно пристигнала од неговиот татко, кој го носи презимето Bear – McLard. Таа дури напишала дека ќе го нарече Итар, а сигурно знаете како е прекарот на Силвестер Сталоне. Со ова, манекенката им се придружи на славните кои избраа, па можеме да кажеме, незаборавни имиња за своите деца.

Познатите честопати се одлучуваат за уникатни имиња на бебиња: Ед Ширан и неговата сопруга Чери Сиборн ја нарекоа својата новородена ќерка Лира Антарктик. И, како би можеле да ги заборавиме Епл Мартин и Блу Ајви?

Сепак, сите тие се бледи во споредба со можеби најконтроверзното име на дете во историјата – Илон Маск и неговата сопруга Грајмс го именуваа детето X Æ A-Xii. (Иако – можеби не толку лудо како што звучи: Маск објасни за време на една емисија како дошло до тоа име.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com