22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Детали за убиството во Тафталиџе

Најчитани вести

Скопјанецот В.Ш. синоќа со пиштол пукал и го убил својот зет за сестра, а неговиот внук го ранил во ногата, по што бил итно пренесен во болница. Инцидентот се случил по претходна вербална расправија во продажен објект на улицата „Московска“ околу нерасчистени имотно-правни и семејни односи.

Полицијата го приведе В.Ш. и се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com