18.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Дескоска: Фамилијата на Груевски ги преземаше фирмите низ цела Македонија

Најчитани вести

Министерката за правда Рената Дескоска во емисија на ТВ21 рече дека поранешниот премиер Никола Груевски заедно со неговата фамилија преземал фирми низ цела Македонија, но дека сега тоа е завршено.

Таа додаде дека се што ќе се докаже оти е рекет или поткуп треба да се санкционира.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com