24.8 C
Skopje
Saturday, May 28, 2022

Дескоска за класифицираните документи кај Ременски: Прашајте во МВР

Најчитани вести

Министерката за правда Рената Дескоска денеска одговарајќи на новинарско прашање за пронајдени класифицирани документи во домот на пратеничката Фросина Ременски рече дека тоа не е во надлежност на Министерството за правда, туку на Министерството за внатрешни работи.

– Класифицираните информации или документи не се во делот на Министерството за правда. Тоа е материја што ја уредува Министерството за внатрешни работи така што утре ќе продолжат министрите за внатрешни работи и тоа прашање ќе можете да го поставите – истакна Дескоска во изјавата дадена во рамки на Министерскиот форум – ЕУ Западен Балкан за правда и внатрешни работи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com