Home » Десетка на Милошески, Голден Арт убедлив со Радовиш

Десетка на Милошески, Голден Арт убедлив со Радовиш

by Журнал.мк

Екипата на Голден Арт забележа победа во плеј-аутот против Радовиш (36-23) и направи огромен чекор напред во битката за опстанок во однос на ривалите во Суперлигата.

  • Комплетниот натпревар меѓу Голден Арт и Радовиш:

Домаќинот одигра одличен натпревар и водеше од почетокот до крајот. Избраниците на Владимир Глигоров се одлепија уште на стартот на 10-4 и потоа беше полесно да се игра. До паузата, Голден Арт ја задржа високата предност (18-12), а вториот дел беше само рутина.

Христијан Милошески се истакна на теренот со десет постигнати гола, пред искусниот Ивица Илиев со пет реализации, додека кај Радовиш, Александар Марков и Филип Трајанов имаа по пет постигнати гола.

rakomet-golden-art-radovis-2.jpg

За Голден Арт ова беше трета победа по пет одиграни кола во плеј-аутот, додека Радовиш нема победа и е на дното.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More