4.8 C
Skopje
Thursday, October 28, 2021

Десетици повредени во судар на два воза во Чешка

Најчитани вести

Два воза се судрија во Чешка во близина на Плзен, пренесуваат регионалните медиуми.

Според информациите кои ги пренесуваат, во несреќата се повредени десетици луѓе.

Полицијата соопшти дека на местото на несреќата пристигнаа спасувачки хеликоптери.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com