Home »  Десетина лица избодени во случаен напад

 Десетина лица избодени во случаен напад

by Журнал.мк

Десетина повредени во Јужна Кореја откако маж влета во автомобил во група пешаци, па потоа излегол и со нож ранил случајни минувачи. Инцидентот се случил во близина на метро-станица во центарот на градот Сеонгнам.

Според полицијата, неидентификуваниот осомничен бил во дваесетите години и е приведен.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More