20.8 C
Skopje
Thursday, October 6, 2022

Десетгодишно момче подметнувало пожари на Лезбос

Најчитани вести

Десетгодишно момче е приведено на грчкиот остров Лезбос откако било откриено дека подметнало пожари, пренесуваат медиумите во регионот.

Детето признало дека ги палело дрвјата во областа Агија Киријаки.

Како што пренесуваат грчките медиуми, момчето дало бизарен изговор за своето однесување при сослушувањето.

„Палев затоа што сакам да ги гледам пожарникарите на работа“, изјавило момчето.

Против него е поведена постапка.

Не е познато што се случило со родителите на момчето.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com