-0.2 C
Skopje
Sunday, December 5, 2021

Дербито Црвена Звезда – Партизан ќе има хуманитарен момент

Најчитани вести

В среда со почеток од 18:00 часот на стадионот Рајко Митиќ ќе се одигра 164. гратско дерби помеѓу екипите на Црвена Звезда и Партизан.

Ова дерби за разлика од изминатите ќе има и хуманитарен момент. Дресовите на двата тима по одигрувањето на натпреварот ќе бидат продадени, а собраните сретства ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Оваа иницијатива е во косоработка во Белгратскиот Маратон кој годинава ќе се одржи по 34. пат.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com