32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Дербито на Манчестер во полуфиналето од Лига купот на Англија!

Најчитани вести

Нова битка меѓу Манчестер јунајтед и Манчестер Сити, овој пат во полуфиналето од Карабао купот.

Ждрепката за полуфиналето од Карабао купот ги спои ривалите од Манчестер, Јунајтед и Сити ќе имаат нови битки.

Во второто полуфинале ќе играат Астон Вила против Лестер.

Полуфиналето од Лига купот на Англија се игра во два натпревари за разлика од претходните дуели. Првите мечеви ќе се играат на 6 јануари, а реваншите се на 27 јануари.

Финалето е на Вембли на 1 март.

Лига куп Англија полуфинале:

Манчестер јунајтед – Манчестер Сити

Лестер – Астон Вила

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com