14.8 C
Skopje
Saturday, October 23, 2021

Ден на МАНУ

Најчитани вести

Македонската академија на науките и уметностите (МАНУ) денеска го одбележува Денот на Академијата.

Во свечената сала на МАНУ, по повод Денот на Академијата, како што е најавено, ќе говори претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев.

Во рамки на одбележувањето ќе биде доделено меѓународното признание „Блаже Конески“ на годинашните добитници Елена Верижникова и Фрсоа Пејоска-Бушро. Пригодни говори по повод доделувањето на признанието ќе одржат Марјан Марковиќ и Катица Ќулавкова.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com