15.8 C
Skopje
Monday, June 21, 2021

ДЕНОТ КОГА РОЗОВИОТ ДИЈАМАНТ СТАНА ХИТ: Бен сакал посебна свршувачка со Џеј Ло

Најчитани вести

Од кога протекоа фотографии од Џенифер Лопез и Бен Афлек во јавноста, медиумите не престануваат да известуваат за секој нивни потег. Сега Мирор ја донесе приказната за вереничкиот прстен на Џенифер, кој Бен и го подари во 2002 година, и ги направи розовите дијаманти апсолутен хит.

Имено, пред 19 години, Бен сакаше да ја направи свршувачката со Џенифер посебна, па отиде кај познатиот дизајнер на накит Хари Винстон и одбра каратно-розов скапоцен камен. Тоа беше многу необичен избор во тоа време, бидејќи дијамантите во боја не беа во мода. Прстенот со огромен камен и околните бели дијаманти, според експертите, го чинеле Бен околу 855 000 фунти и денес вреди повеќе од 2 милиони фунти, според експертите. Значи, Бен, сакајќи или не сакајќи, постави нова вредност за розовите дијаманти чија цена вртоглаво порасна и остана таква до денес.

Jennifer Lopez

Зак Стоун од лондонската трговија со дијаманти Стивен Стоун објаснува дека постојат ‘одредени видови дијаманти во кои може добро да се инвестира. Розовите дијаманти се многу ретки и многу скапи. Главниот извор на розови и виолетови камења во светот, рудникот Аргил во Западна Австралија, беше затворен кон крајот на минатата година, па цените се зголемија во последните месеци поради зголемената реткост.

jennifer lopez ben affleck

Во последните неколку дена, пребарувањето на Гугл за свршеничкиот прстен на Бен Афлек и Џенифер Лопез е двојно зголемено, бидејќи обожавателите од двете страни на Атлантикот се сеќаваа на деновите на Бенифер, како двојката го доби прекарот и луѓето сега особено откако гласно зборуваа за нивната обновена романса по раскинувањето на Џенифер со Алекс Родригез.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести