37.8 C
Skopje
Wednesday, June 23, 2021

Денес ќе се знае дали ќе има продолжување на полицискиот час

Најчитани вести

Комисијата за заразни болести денеска ќе оддржи состанок на кој треба да се одлучи дали ќе има продолжување на рестриктивните мерки или пак ќе има заострување.

Пакетот рестриктивни мерки кој беше донесен пред две недели ви до 20 април. Третиот бран на коронавирусот придонесе до зголемување на бројот на новозаразени, преполни болници и починати поради што беше донесена одлука за затворање на сите угостителски објекти, кафичи, ресторани, фитнес клубови, обложувалници и слично.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести