17.8 C
Skopje
Friday, September 30, 2022

Денес седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците

Најчитани вести

Во Собранието за денеска е закажана 43-та седница на собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците.

На дневниот ред на оваа седница на Комисијата се Предлогот на одлука за давање согласност на општиот акт на народниот правобранител, Годишниот извештај на народниот правобранител за степенот на обезбедувањето почитување, унапредување и заштита на човековите слободи и права во 2021 година, како и Годишниот извештај за работата на Судскиот совет на Република Северна Македонија за 2021 година.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com