Home » Денес не смее учителката да свика

Денес не смее учителката да свика

by Журнал.мк

ПО грозоморниот настан во белградското училиште, јавноста ја бараше вината насекаде, почнувајќи од наставниците.

Токму затоа, наставниците но и другите граѓани, масовно споделуваат статус на социјалните мрежи, во кој објаснуваат со какви предизвици тие се соочуваат, напоменувајќи дека не смеат ништо да им кажат на учениците, бидејќи ќе добијат санкции и закани од нивните родители. 

Прочитајте го текстот.

Замислете една мајка која има 30 дечиња покрај себе. Тоа е учителката!А учителка е трет родител на секое дете.Затоа…

Posted by Maja Dukova on Thursday, May 4, 2023

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More