22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Денес има 44 години: Како изгледа актерката од „Враќање на сината лагуна“?

Најчитани вести

Прекрасната Украинка Мила Јововиќ се пролави благодарејќи на својата обична убавина. Денес има 44 години, но и понатаму сјае со истиот сјај.

Убавицата со кристално сини очи и нежен израз на лицето, односно познатата актерка и манекенка Мила Јововиќ наполни 44 години, но и понатаму зрачи со истата убавина, како и кога беше на почетокот на кариерата.

Оваа Украинка својот ѕвезден успех го започна уште како тинејџеркка во продолжението на познатиот филм „Сината лагуна“. Далечната 1991 година Мила имаше 16 години, а дури тогаш се соблече гола и сними романтични сцени во „Враќањето на сината лагуна“. Нејзината убавина и шарм веднаш ја воодушевија публиката.

Иако по ова ремек дело, нејзината кариера ја добележија два проекта – „Петтиот елемент“  и хорор серијалот „Resident Evil“. Денес оваа прекрасна актерка е повеќе посветена на семејството, но и на некои нови филмски и модни проекти.

За разлика од кинематографијата, во манекенството се впушти многу порано, со нејзини 11 години кога ја забележал фотографот Ричард Аведон. На 12 година ја доби својата прва насловна страна во илиталијанскиот весник „Lei“, а до ден ден разубавува многу насловни страници на сите најугледни магазини во светот.

Што се однесува до приватниот живот, Мила моментално е во брак со Пол Андерсон. Парот се запозна уште во 2002 година, а заедно имаат две ќерки, а очекуваат и тројка.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com