15.8 C
Skopje
Thursday, June 17, 2021

ДЕНЕС Е ЕДНА ОД НАЈСИЛНИТЕ ЖЕНИ ВО СВЕТОТ: Нема да верувате дека ова е истата личност од пред 15 години! (ФОТО)

Најчитани вести

Наталија денес тежи околу сто килограми, а подеднакво е импресивно што обемот на бицепсот ѝ е импресивни 49 сантиметри.

Русинката Наталија Кузнецова е една од најсилните жени во Светот. Таа е повеќекратна светска шампионка – во моментов има титули во armliftingu, bench press и deadlift- но до пред 15 години нејзините врсници немаа идеја дека ќе оди толку далеку во конкуренција на боди-билдерите.

Како и да е, руската Амазонка, како што денес ја нарекуваат од милји далеку, беше само кревка девојка, која изгледаше како малку посилен ветер да може да ја однесе. Денес Кузнецова тежи околу сто килограми, а подеднакво импресивен детал вели дека обемот на бицепсот е импресивни 49 сантиметри.

Како го постигна тоа, Кузнецова само покажа во написот снимен за каналот YouTube Truly, а со новинарите сподели и фотографии кои беа сведоци на неверојатната трансформација.

На својот Instagram профил, таа претежно не сака да споделува спомени од тинејџерските денови, но во февруари 2020 година, сепак објави една фотографија од 2007 година, од летен одмор во Сочи.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести