36.8 C
Skopje
Tuesday, August 3, 2021

„Денес губам дел од себе, нашата задња слика друже“: Шилегов се прости од Балашевиќ

Најчитани вести

Скопскиот градоначалник, Петре Шилегов преку социјалната мрежа Фејсбук се прости од славниот музичар и пејач Ѓорѓе Балашевиќ .

-Денес губам дел од својата душа. Денес губам дел од себе. Нашата задња слика друже. На твоето последно доаѓање во Скопје. А договаравме да ја отвориш Универзална …., напиша Шилегов, ставајќи линк од песната „Хеј Лега“ од  Балашевиќ .

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести