Home » Денеска со температури до 38 степени, УВ индекс 9

Денеска со температури до 38 степени, УВ индекс 9

by Журнал.мк

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. УВ индексот ќе биде 9.

Дневните температури ќе се движат во Скопје 36 Целзиусови степени, Маврово 28, Охрид 31, Битола 33, Крива Паланка 32, Берово 30, Кавадарци 37, Дојран 38,

И утре времето че биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има развој на локална нестабилност со пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за изолирана појава на град. УВ индексот че биде 9, а дневните температури ќе се движат од 28 до 38 степени.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More