-2.2 C
Skopje
Monday, January 17, 2022

Денеска собраниска седница за пратенички прашања

Најчитани вести

Собранието денеска ќе ја одржи 44-та седница на која ќе се поставуваат пратенички прашања.

Седницата за поставување пратенички прашања вообичаено се одржува секој последен четврток во месецот. Предност за поставување прашања до премиерот и до министрите имаат опозициските народни избраници.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com