2.8 C
Skopje
Tuesday, December 7, 2021

Денеска одлука за евентуални нови рестриктивни мерки против коронавирусот

Најчитани вести

Комисијата за заразни болести денеска ќе заседава за евентуални нови рестриктивни мерки кои би ги предложила до Владата, во борбата против ширењето на коронавирусот.

„На состанокот ќе се анализираат трендовите и инциденцата по региони како и бројот на хоспитализирани. Засега не можам да ви кажам дали ќе имаме нова препорака до Владата или не“, изјави вчера министерот за здравство Венко Филипче.

Тој во 11 часот закажа конференција за медиуми на која најверојатно ќе ги соопшти одлуките од седницата на Комисијата.

Последните неколку дена бројот на новозаразени и починати како последица од Ковид-19 е во постојан пораст.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com