Home » Денеска може да има нов двобој меѓу хрватски и грчки навивачи, се приклучуваат и Срби

Денеска може да има нов двобој меѓу хрватски и грчки навивачи, се приклучуваат и Срби

by Lina Muslija

Денеска во квалификациите на Конференциската лига се среќаваат Хајдук и Паок. Стравувањата се дека може да се повторат случувањата од Атина кога беше убиен навивач на АЕК. Можно е во Сплит да допатуваат навивачи од Солун. Засега хрватската полиција вели дека ќе ги запре сите приоди до стадионот Пољуд.

Но, ситуацијата може да се влоши ако во Сплит допатуваат навивачи на Партизан бидејќи „Гробарите“ важат за братски навивачи и клубови со Паок.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More