1.8 C
Skopje
Friday, January 27, 2023

Денеска многу топло, за викендот посвежо

Најчитани вести

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Максимланите температури ќе бидат во интервал од 33 до 40 степени, а УВ индекост ќе достигне 9.

Во Скопје и околината ќе биде претежно сончево и многу топло со слаб ветер од јужен правец. Максималната температура ќе достигне до 39 степени.

До петок ќе преовладува сончево и многу топло време. В петок кон крајот на денот ќе има изолирана појава на краткотраен дожд, а за време на викендот и во почетокот на идната седмица ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Температурите од петок ќе бидат во постепено опаѓање.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести