1.8 C
Skopje
Sunday, January 29, 2023

Денеска и во наредните денови со температури над 40-тиот степен

Најчитани вести

Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината, информираат од УХМР.

На повеќе места температурите ќе бидат над 35 степени, а најтопло ќе биде утре и во петок кога на места температурите ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести