-3.2 C
Skopje
Wednesday, January 19, 2022

Денеска заедничка изјава на Заев и Гаши

Најчитани вести

Премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива, Африм Гаши заедно ќе дадат изјава за медиумите во Клубот на пратеници.

Како што соопшти владината прес-служба, изјавата ќе биде во 13:00 часот.

Ова доаѓа откако вчера партиските тела на Алтернатива донесоа одлука партијата да стане дел од парламентарното мнозинство и да биде дел од Владата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com