22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Демолиран домот на Леви, причина е садник на марихуана во просторија на Тотенхем?!

Најчитани вести

Првиот човек на Тотенхем, Даниел Леви, дал изјава за медиумите во Англија, дека бил мета на напад од непознати сторители, кои домот целосно му го демолирале.

Како последица на тоа, Леви истакнал во полиција дека во едно од складиштата кои се во сопственост на Тотенхем, била одгледувана марихуана, за кој се верува дека е сопственост на луѓето кои му го уништија домот.

Разбојниците иништиле неколку инсталации во самиот објект, по што направиле поприлично голема штета.

Леви и неговите соработници имаше што да затекнат при рутинска обиколка на објектот, кога во еден момент увиделе дека постои садник на марихуана.

За работата да биде полоша, тука почнале проблемите за првиот човек на Тотенхем, затоа што непознатите сторители, недолго потоа направиле штета на уште неколку други објекти во сопственост на Леви.

„Очигледно дека тоа што ми го уништија домот е осветничка мисија на некои лица“, порача Леви.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com