17.8 C
Skopje
Wednesday, August 17, 2022

Демократскиот сојуз бара одложување на пописот најрано до јуни

Најчитани вести

Пописот, но и деблокирањето во работата на законодавниот дом како и очекувањата од лидерската меѓу Заев и Мицковски се дел од темите во краткото интервју со претседателот на Демократскиот сојуз Павле Трајанов.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com