9.8 C
Skopje
Sunday, October 17, 2021

„Демократска Бугарија“ ќе преговара со БСП доколку Радев и го додели третиот мандат за формирање влада

Најчитани вести

„Демократска Бугарија“ ќе преговара за формирање нова влада на Бугарија со трет мандат, дури и ако тој биде врачен на БСП, изјави Христо Иванов за БНР.

Како што пренесува дописникот на МИА од Софија, според Иванов, парламентарните партии мора да седнат на преговарачка маса и да изработат сеопфатна формула за идната влада на земјата.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com