27.8 C
Skopje
Sunday, August 1, 2021

ДЕМИ ЛОВАТО Драстично го промени имиџот: Повеќе не изгледа вака! (ФОТО)

Најчитани вести

Американската уметничка реши да ја промени фризурата

Пејачката и актерка Деми Ловато (28) гостуваше во шоуто на шармантната актерка Дру Баримор, која едвај чекаше да се сретнат.

„Навистина сум возбудена што имам можност да разговарам со некој што разбира за што зборувам, кој помина низ она низ што јас поминав“, започна Дру.

„Долго време се обидував да бидам нешто што не сум, и сега конечно си дозволив да бидам тоа што сум“, рече Деми Ловато во интервјуто.

Деми реши да го смени имиџот, и ја скрати косата, што е ослободувачки за неа.

„Се потстрижав“, рече Деми.

Образованието може да ги обликува луѓето на многу начини, а тоа не е секогаш добро.

„И кога се потстрижав, се чувствував ослободена од сето тоа“, рече таа, додавајќи дека порано чувствувала притисок да биде нешто што не е.

Тајните носат болест “- рече Деми и објасни дека сто пати го чула тоа кажување и дека верува во тоа и дека сега веќе нема никакви тајни од Светот и дека конечно се чувствува слободна и повеќе не се грижи за очекувањата на другите.

„Оваа фризура е само визуелен потсетник дека јас сум новата“, објасни таа, додавајќи дека не ѝ е гајле кој ја сака, а кој не.

„Ова го направив за себе. Ми требаше“, рече таа, а Дру Баримор, која и самата беше детска ѕвезда, го потврди размислувањето на Деми за Светот и за тоа како луѓето гледаат на нив.

„Моите родители направија најдобро што знаеја и умееја. Нема прирачник за тоа како да се подигне дете sвезда“, великодушно рече таа.

Таа потсети дека како дете постојано имала судири со нејзините родители, кои завршувале со реченицата „Јас сум тој што ги плаќа сметките“. На што продолжи дека ако работи како возрасна личност, тогаш има право да живее како возрасна личност, прво размислувајќи да избега од дома доцна во ноќта затоа што сакала да излезе надвор.

„Беше предизвик“, призна Деми.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести