32.8 C
Skopje
Friday, July 1, 2022

Демант од СОЗР за злоупотреба на владиниот лирџет

Најчитани вести

Директорот на Службата за општи и заеднички работи во Владата, Пеце Мирчевски, заминал заедно со четири жени, вработени во истата служба, со владиниот авион „Лирџет“ на шетање во Љубљана, јавуваат дел од медиумите, тврдејќи дека за тоа имаат потврда од М-НАВ. Од дирекцијата, пак, ги демантираат таквите тврдења.

„Станува збор за тренинг лет, кој заради безбедност мора да се изврши за владиниот авион. Летот е извршен на релација Скопје-Охрид-Љубљана. Во авионот има двајца пилоти, еден инструктор и четири лица. Летот почна во 7:30 часот, а по Охрид авионот продолжи за Љубљана, бидејќи тестирањето на авионот подразбира три часа непрекинат лет“, изјавил Мирчевски за МИА.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com