20.8 C
Skopje
Sunday, June 20, 2021

Дел од Тафталиџе утре без вода

Најчитани вести

Дел од корисниците од улиците „Букурешка“ и „Париска“ во општина Карпош утре од 9:00 часот до 12:00 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е отстранување на дефект на приклучна цевка со пречник од еден цол на улица „Букурешка 57“ во населбата Тафталиџе од страна на екипи на ЈП „Водовод и канализација “ – Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести