25.8 C
Skopje
Thursday, July 7, 2022

Дел од парите од свадбата Богдана ги вложува во сопствен бизнис: Еве за што се работи

Најчитани вести

Како што многупати напишаа регионалните медиуми, Вељко и Богдана во плико добиле подароци во вкупна сума од околу 350.000 евра.

Дел од тие пари ќе ги вложат во недвижнини, бидејќи парот не сака вечно да живее во вилата на Дедиње. Па така, таткото на Богдана ги советувал својата ќерка и зетот да вложат во бизнис сличен на неговиот, односно да отворат месарница.

Така, таа ќе води бизнис на кој е навикната, бидејќи заедно со родителите одгледувале кокошки и мисирки за прехрана и имале месарска тезга на пазарот во Тител.

Со останатиот дел од парите, Вељко и Богдана би сакале да отпатуваат во Дубаи, но таа мора да почека на одобрение на гинекологот, дали е безбедно да патува во нејзината фаза од бременоста.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com