19.8 C
Skopje
Monday, July 4, 2022

Делови од Скопје утринава без вода

Најчитани вести

Од 4 часот утринава без вода се дел од корисниците на улиците „Димче Михајловски”, „Боривое Милошевски”, „Вера Радосавлевиќ” и „Зендел Џемаили”.

– Прекинатото водоснабдување е поради уличен дефект на улица „Перо Наков” и ќе трае се до завршувањето на санирањето, соопши РЦУК – Скопје.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com