-5.2 C
Skopje
Saturday, January 22, 2022

ДЕЛЕ АЛИ РАЗОЧАРАН ОД РЕЗУЛТАТОТ НА ТОТЕНХЕМ ПРОТИВ ЧЕЛЗИ

Најчитани вести

Играчот за врска на Тотенхем, Деле Али проговори за поразот во 5. коло од Премиер лигата против Челзи (0:3).

– Можевме да прикажеме подобра игра и да освоиме три бода. Добро го започнавме натпреварот, бевме задоволни од нашето издание за време на паузата. Мислевме дека ја контролираме играта. Резултатот е неправеден. Но, ние мора да го прифатиме и да продолжиме напред, изјави Али за Би-би-си.

Челзи трите гола ги постигна во второто полувреме.

По пет кола од Премиер лигата, Тотенхем има освоено девет бода и е на 7.место.

Во следниот натпревар, Спарс ќе се соочи со Вулверхемптон во натпревар од третата рунда во Лига купот. Средбата ќе се одржи на 22 септември.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com