17.8 C
Skopje
Monday, September 26, 2022

Делегација на ПС на ОБСЕ во посета на Собранието

Најчитани вести

Делегација на Парламентарното собрание на ОБСЕ, предводена од неговиот потпретседател и специјален претставник за Југоисточна Европа, Азај Гулијев, денеска престојува во Собранието каде ќе има средба со членовите на собраниската Делегација во Парламентарното собрание на ОБСЕ.

Покрај тоа, Делегацијата на ПС на ОБСЕ ќе се сретне и со претседателите на ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците и на Движењето БЕСА, Христијан Мицкоски, Зиадин Села, и Билал Касами.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com