25.8 C
Skopje
Wednesday, September 28, 2022

Делегација на Комисијата за надворешна политика во словенечкиот Парламент во посета на Македонија

Најчитани вести

Делегација на Комисијата за надворешна политика на Државниот збор на Република Словенија денеска ќе престојува во посета на Северна Македонија.

За време на посетата, најавена е средба со претседателот на Собранието Талат Џафери, како и со претседателот на собраниската Комисија за надворешна политика Антонијо Милошоски и со членовите на Пратеничката група за соработка со словенечкиот Парламент.

Според агендата објавена на веб страницата на Собранието, во 11:10 часот најавени се изјави на претседателот на Комисијата за надворешна политика Антонијо Милошоски и претседателката на Комисијата за надворешна политика на Државниот збор на Словенија, Моника Грегорчиќ.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com