22.6 C
Skopje
Thursday, June 30, 2022

Дедо и малолетничка каснати од кучиња скитници

Најчитани вести

Скопје, 5 декември- Вчера во 15,50 часот во полициската станица Аеродром В.Б.(71) од Скопје пријавил дека на булеварот „Видое Смилевски Бато“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.

„Исто така вчера во 22,20 часот во полициската станица Аеродром А.Р.(42) од Скопје, пријавил дека на булеварот „Јане Сандански“ неговата 16 годишна ќерка била касната од куче скитник во пределот на десната нога“, информираат од МВР.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com