-1.2 C
Skopje
Monday, February 6, 2023

Девојките ширум светот тагуваат: Младиот актер пронајден мртов (ФОТО)

Најчитани вести

Младиот актер Даниел Микелсон, ненајдено почина на 4 јули, на 23-годишна возраст, а од него во неверување се простуваат колегите и обожавателите.

Прераната смрт ги изненади неговите обожаватели како и бројните колеги кои по пат на социјалните мрежи изразија сочуство и поддршка на неговото семејство. Меѓу нив е и супермоделот Каја Гербер, ќерката на Синди Крафорд.

Сестрата на актерот Мердит Микелсон напишала емотивна вест за својот брат.

„Моето срце е скршено и така ми е тешко што ова го пишувам да не знам воопшто што да кажам. Вчера го изгубив брат ми, мојот најдобар пријател другата половина од своето срце“, напишала сестрата на актерот.

Причината за смртта на Микелсон, кој беше најпознат по улогата во сериите „Мани“ и хорор филмот „The Killer Clown Meets the Candy Man“, сè уште не е позната.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести