32.8 C
Skopje
Thursday, August 18, 2022

Девојка прегазена од автомобил во Тетово, со тешки повреди пренесена во болница

Најчитани вести

Тетово, 22 октомври- Дваесет и три годишна девојка е тешко повреда откако вчера околу 17 часот била удрена од автомобил.

Несреќата, информира портпаролот на СВР Тетово, Марјан Јосифоски, се случила на улицата „Страшо Пинџур“ кога автомобил „Фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Х.Х.(54) од тетовски Порој, удрило во 23-годишната Ј.Т.(пешак) од Непроштено.

Девојката со тешки повреди била пренесена во тетовската клиничка болница за укажување на лекарска помош.

На местото на несреќата бил узвршен увид од страна на екипа од СВР Тетово.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com