10.8 C
Skopje
Friday, December 9, 2022

Девојка итно во болница – Се искрши со велосипед на скопскиот Плоштад

Најчитани вести

Скопје, 6 август– Девојка од Тетово вчера паднала со велосипед на скопскиот Плоштад и се здобила со повреди.

Настанот се случил во 15 часот кога во СВР Скопје било пријавено дека на плоштад Македонија, 23-годишната А.З. од Тетово управувајќи велосипед паднала и се здобила со тешки телесни повреди, по што била пренесена во Градската општа болница “Св.Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Повеќе вести

- Advertisement -spot_img

Најнови вести