Home » Девет цивили, меѓу кои две деца, загинаа во руски воздушен напад во Суми

Девет цивили, меѓу кои две деца, загинаа во руски воздушен напад во Суми

by Журнал.мк

Најмалку девет цивили, меѓу кои две деца, загинаа во воздушен напад на руската војска врз украинскиот град Суми, јавува Анадолија.

Украинската служба за итни случаи соопшти дека руски воени авиони синоќа го бомбардирале Суми.

Соопштено е дека биле погодени и уништени два објекти на градските улици Роменска и Спартак, а во нив избувнале и пожари.

Под урнатините се пронајдени тела на девет цивили, од кои две деца.

You may also like

About Us

Журнал МК е независен информативен портал.

Адреса: 8 Ударна Бригада 20б, Скопје, МК
Телефон: + 389 2 3217 815
Email: info @ zurnal.mk

@2022 – All Right Reserved. Designed and Developed by Anet.com.mk

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More