20 C
Skopje
Friday, February 26, 2021

Деветнаесет лица настрадаа во пожар во фабрика во Кина

Најчитани вести

Деветнаесет лица загинаа во пожар во фабрика во источна Кина, објавија локалните власти.Пожарот избувнал во провинцијата Џеијанг. Несреќата за која е поведена истрага се случила во фабриката на компанијата „Руики Шионгпин“.

Осум лица се спасени, меѓу нив тројца се повредени и се пренесени во болница.

Повеќе вести

- Advertisement -

Најнови вести